Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1 Kasım 2023 tarihinde KVC yoğun bakımda yatan bir hastanın beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar, beyin ölümü gerçekleşen aile yakınlarıyla görüştü. Görüşme sonucunda aile yakınları organ bağışında bulunmayı kabul ettiler.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı açıklamada, "Aile yakınları, beyin ölümü gerçekleşen kişinin karaciğer ve böbreklerini bağışlamışlardır. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden gelen ekip tarafından operasyon gerçekleştirilmiş ve bağışlanan organlar Malatya, Sivas ve Erzurum'a ulaştırılmıştır.

Cehennem Deresine Kamp kurdular, Hamsi ızgara yaptılar Cehennem Deresine Kamp kurdular, Hamsi ızgara yaptılar

Bu süreçte emeği geçen Başhekim Yardımcımız Uzm. Dr. Ayşegül Torun Göktaş'a, Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Beyza Yüksel'e, Anestezi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Azime Bulut'a, Organ doku nakil koordinatörümüz Emine Akbulut'a, KVC yoğun bakım çalışanlarımıza, Ameliyathane ekibimize ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinin kıymetli hocalarına ve organ bağışını kabul eden ve onaylayan değerli ailemize teşekkür ederiz. Birçok insana yeniden hayat olan merhuma yüce Allah'tan rahmet dileriz. İnsan hayatının kutsallığına inanıyor ve bir hayat kurtarmanın hayati önemini biliyoruz. Herkesi organ bağışlamaya davet ediyor ve nakil bekleyen tüm hastalara acil şifalar diliyoruz."