İYİ Parti'li Bektaşoğlu Görevinden İstifa Etti İYİ Parti'li Bektaşoğlu Görevinden İstifa Etti

Yaklaşan 2024 yılı yerel seçimleri öncesi Giresun Belediyesi başkanlığı aday adaylığını açıklayan isimlerden biride Mustafa Cem Akar oldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Giresun İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Cem Akar, Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında partisinden Giresun Belediyesi başkanlığı aday adaylığını ilan etti.

Akar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Giresun’un birçok sorunu olduğunu ve bu sorunları iyi bildiklerini belirtirken, “Şehrin sorunlarını çözmek için önce bunları tespit etmek, nasıl çözüleceğini bilmek gerekir. Ulusal ve uluslararası alanda yaşanan gelişmelerin dünyada ve ülkemizde daha büyük değişimleri beraberinde getirmesi kaçınılmazdır. Giresun’umuza hizmet etmek için bir yola çıktık, Bunun için çalışma arkadaşlarımızla önemli hazırlıklar yaptık. Merkez’deki tüm mahalle muhtarlarımızı ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ettik. Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendikaları ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduk. Giresun’la aynı beşeri ve coğrafi özellikler barındıran komşu illerimizde neler yapılmış, hangi altyapı ve üstyapı hizmetleri yapılmış bunları araştırdık. Yerel yönetimler üzerine yurtiçindeki ve yurtdışındaki projeleri de araştırmaktayız” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!” sözünü hatırlatarak, her zaman bunu benimsediğini söyleyen Akar, “Bu zamana kadar çok çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim. Sırf vatandaşın gözünü boyamak için yapılan, esasında vatandaşa ve şehrin gelişimine katkısı olmayan, şehrimizin asıl sorunlarını çözmeyen, yararından çok zararı olan yerel yönetim anlayışını benimsemiyorum. Çağın gereklerine uyan, fabrika bacaları tüten, ülke ve şehir turizmine katkı sağlayan, öğrencilerin heyecan ve sevinçle geldiği, altyapısı sağlam, halkın söz sahibi olduğu, göçün azaldığı gelişen ve kalkınan bir Giresun için çalışmaya hazırım. Giresun’a hizmet etmek için 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde Giresun Belediye başkanlığı için aday adayı olduğumu kamuoyuna duyuruyorum” açıklamasında bulundu.

Akar, Giresun Belediye Başkanlığı için CHP’den resmi olarak aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu.