Giresun Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ve DOKAP İdaresi 2022 yılı yatırım programıyla desteklenen “Yöresel Ürünler Üretim ve Paketleme Tesisi” ile “Engelsiz Yaşam Merkezi” projelerini kapsayan protokol imza töreni yapıldı.

Her iki proje, Giresun’da gerçekleşen imza töreni ele birlikte Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi) Başkanı Hakan Gültekin tarafından imza altına alındı.

2 (6)-1

Planlamaya göre, “Giresun Belediyesi Yöresel Ürünler Üretim ve Paketleme Tesisi” projesi Giresun 1.Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak. Üretim ve paketleme tesisi içerisinde kurutulmuş sebzeler ve meyveler üretim hanesi, turşu-tuzlama üretim hanesi, reçel-pekmez üretim hanesi, unlu mamuller üretim hanesi, hammadde ve son ürün deposu, paketleme alanı ve laboratuvar yer alacak.

3 (3)-1

Kırsal alanlarda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesine yönelik uygulamalar, tarımsal üretim ve pazarlama çalışmalarında özellikle birlik ve kooperatifleşme ile rekabet gücünün artırılmasına ve gelirin tabana yayılmasını sağlamaya yönelik yenilikçi modeller ve örnek uygulamalar, dezavantajlı yörelerde yaşayan nüfusun yaşam standartlarının geliştirilmesine yönelik entegre kalkınma projeleri, üreticilerin ortak kullanımına yönelik altyapı ve donanım desteklerini kapsayan projeler bu program altında yürütülecek.

Bir diğer proje olan “Giresun Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi” projesi ise Aksu Mahallesi Mehmet İzmen Caddesi 51 Nolu Sokak’ta yer alan 240 metrekarelik iki katlı binaya uygulanacak. Özel gereksinimli vatandaşlara hizmet verecek olan projenin genel amacı ise; sosyal, kültürel, sağlık, spor, istihdam ve hukuk alanında tüm engel gruplarına ve engel gruplarının ailelerine yönelik erişilebilir yaşam merkezinin kurulmasının sağlanması olarak aktarıldı.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde tüm engel gruplarına yönelik verilmesi planlanan sosyokültürel ve sportif faaliyetler arasında ise; spor aktiviteleri, müzik atölyeleri, drama faaliyetleri, el becerileri geliştirmelerine yönelik kurslar, sosyal hayata katılım etkinlikleri gezi ve eğlence faaliyetleri yer alıyor.

Belediyecilik hizmeti şehrin her noktasında aralıksız devam ediyor Belediyecilik hizmeti şehrin her noktasında aralıksız devam ediyor

5-4

Şenlikoğlu’ndan Teşekkür

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Giresun’umuz için proje üretmeye ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. Şimdi de ‘Yöresel Ürünler Üretim ve Paketleme Tesisi’ ile ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ projelerini hayata geçiriyoruz. Şehrimiz insanı için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Giresun’umuz için geliştirilen her projeye vermiş olduğu destekler için başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank'a, DOKAP Başkanımız Hakan Gültekin'e, ilgili yönetici arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.