Giresun Belediyesi, Giresun Üniversitesini kazanarak şehrimize gelen öğrencilerin buradaki ilk günlerinde hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla otogar, havaalanı ve üniversite yerleşkelerine karşılama ve danışma stantları kurdu.

Stantlarda öğrencilere yapılan şehir, üniversite ve yurtlar ile ilgili bilgi paylaşımının yanı sıra ücretsiz ulaşım imkânı sunuluyor. Gün boyu hizmet veren stantlarda personeller, şehrimize yeni gelen öğrencilere Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun hoş geldiniz mesajını da iletiyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Belediyesi’nin her zaman öğrencilerin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydederek: “Geleceğimize yön verecek ve ülkemizi ilmiyle, bilimiyle ileriye taşıyacak gençlerimiz bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca yanlarında olduğunu göstermek için onları ilk günden en güzel şekilde karşılıyoruz. Bu vesileyle üniversite hayatına başlayacak tüm öğrenci kardeşlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

2-25ŞEHİR KAMPÜS REHBERİ HAZIRLANDI

Diğer yandan, Giresun Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik olarak dijital ortamda şehir kampüs rehberi hazırlandı. Öğrenciler belediye sosyal medya hesapları üzerinden rehbere ulaşarak ilk günlerinde yaşayabilecekleri zorlukları atlatabiliyor.

GİSKİ Kuruluyor GİSKİ Kuruluyor

1-26