Giresun Belediyesi tarafından tarihi Sokakbaşı mevkiine yeni bir soluk getirecek Yöresel Ürün Pazarı (Hediyelik Eşya Çarşısı) ve Meydan Düzenleme Projesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Tarihi mevkiinin eski değerine tekrar kavuşması adına gerçekleştirilen dev projenin ilk etabında sona yaklaşılırken, dış cephe kaplamaları tamamlandı.

Belediye kapalı otoparkın üzerine uygulanan projenin toplam alanı 1.100 metrekare olup iki katlı olarak inşa ediliyor. Projede zemin katta 9 dükkan, 1. katta 9 dükkan olmak üzere 40-45 metrekare büyüklüğünde toplam 18 dükkan yer alıyor. Projede ayrıca, kadın kooperatifinin kullanabileceği yöresel ürün ve hediyelik eşya satışına uygun dükkanlar ile kafede bulunuyor.

İkinci Etap  İçin Gün Sayılıyor

Vali Serdengeçti, Tüm Paydaşlarla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor Vali Serdengeçti, Tüm Paydaşlarla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Öte yandan projenin ilk etabının tamamlanmasının hemen ardından ikinci etaba başlanacak. Bölge esnafı ve vatandaşlar mağdur edilmeden, ikinci etap kısmında yer alan esnaflar yeni yapıya taşınacak ve mevcut işletmelerin bulunduğu alanda meydan düzenleme işlemleri başlayacak.

Başkan  Şenlikoğlu; “Dev Projemiz İle Sokakbaşı Yeniden Canlanacak”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Giresun’un gelişimi ve değişimi için aralıksız çalıştıklarını belirterek, bu projenin eş zamanlı yürüttükleri diğer projeler gibi şehre çok değer katacağını kaydetti.

Şenlikoğlu, “Şehrimizin en eski ve çok özel bir semti olan Sokakbaşı’mızı güzel bir proje ile yeniden canlandırmak, hareketlendirmek istedik. Projemizi kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Şehrimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak gerçekleştirdiğimiz projelerden biri olan Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı ve Meydan Düzenleme Projesi bu bölgemizin gelişmesinde ve modernleşmesinde önemli katkı sağlayacaktır. Şehrimizin değerlerinden olan Sokakbaşı kültürünü yaşatacak bu kalıcı eserimiz, inanıyorum ki tüm hemşehrilerimiz ve gelen yerli ve yabancı turistlerimizin taleplerine karşılık verecek.” dedi.