Giresun Belediyesi, şehrin çevresel sürdürülebilirliğini artırmak ve atık yönetimini iyileştirmek amacıyla yerel esnafı Sıfır Atık Projesi’ne dahil ediyor

Vali Serdengeçti, Şehit Ünal'ın Babasını Ağırladı Vali Serdengeçti, Şehit Ünal'ın Babasını Ağırladı

Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme ziyaretleri kapsamında, mobilyacılar, ayakkabıcılar, beyaz eşya satıcıları, kombi satıcıları, elektrik ve su sıhhi tesisat işletmeleri, malzeme satıcıları ve market sahipleri sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda bilgilendiriliyor.

3_648

Bilgilendirme ziyaretlerinde, atık yönetiminin ülke ekonomisine nasıl katkı sağlayabileceği ve daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre oluşturma hedefi vurgulanıyor. Belediye yetkilileri şunları belirtiyor: “Temiz, yeşil ve yaşanabilir bir Giresun’u gelecek nesillere miras bırakmak bizim en büyük sorumluluğumuz. Giresun Belediyesi olarak birçok projeyi bu amaçla hayata geçirdik. Sıfır Atık Projesi kapsamında, vatandaşlarımızla iş birliği içinde çalışmaya devam ediyor. Gündelik hayatımızda ortaya çıkan atıklar tiplerine göre ayrıştırılacak ve bu atıklar geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılacak. Giresun, temiz bir çevre oluşturmanın yanı sıra kaynakları daha verimli kullanarak daha yaşanabilir bir şehir olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Vatandaşlarımızın da geri dönüştürülebilir atıklar konusunda hassasiyet göstermelerini temenni ediyoruz.” dedi.