Giresun Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çocuk Şenliği düzenlendi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Giresunlu çocuklar doyasıya eğlenirken, birçok aktivitelerle unutulmaz anlara tanıklık ettiler.

1_587

Birbirinden güzel etkinlik ve oyunlarla çocukların keyifli vakit geçirdiği şenlik programında minikler gönüllerince eğlencenin tadını çıkardılar.

5_404

Ordu'ya Yeni Tersane Yapılacak Ordu'ya Yeni Tersane Yapılacak

Atapark’ta gün boyu devam eden şenlikte; Hep Beraber Dans, Çocuk Korosu Keman Dinletisi, Oyun Platformu, Belediye Bandosu, Kırmızı Başlıklı Kız, Polyanna, Palyaço Gösterisi, Balon Dağıtımı, 23 Nisan Hatıra Köşesi, Yarışmalar (Çuval Yarışı, Mendil Kapmaca, Halat Çekme, Kaşıkla Pinpon Taşıma), Sokak Oyunları (İp Atlama, Eski Minder, Sek Sek, Yakar Top), Atölyeler (Taş Boyama, Yüz Boyama, Evde Tasarım, Kağıt Sanatları) etkinlikleri yer aldı.

10_178

11_147

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Belediye olarak düzenlediğimiz 23 Nisan Çocuk Şenliğimize katılım sağlayan tüm çocuklarımıza ve velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Gazi Meclisimizin kuruluşunun 103. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, şehrimizde bayramın gerçek sahibi çocuklarımız ile birlikte büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadık. Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız bir kez daha kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.