Bu hafta sonu başlayacak olan 2022-2023 amatör futbol sezonu öncesi takımları heyecan sararken, Giresun Belediyesi de sorumluluk alanında bulunan tesislerde bakım ve onarım gerçekleştirerek sezona hazır hale getirdi.

5-19

Amatör müsabakaların çoğunlukta oynandığı 15 Temmuz Spor Kompleksi ve antrenmanların yapıldığı Teyyaredüzü Gençlik Merkezi sahasında genel bakım çalışmaları gerçekleştirildi.

Her iki tesiste de tribünlerde eskiyen ve kırılan koltuklar yenileriyle değiştirildi, soyunma odaları, tribünler ve stad çevreleri temizlendi, kale fileleri yenilendi, aydınlatma sistemleri gözden geçirilerek tespit edilen tüm eksiklikler giderildi.

3-30

Süper Kupa Öncesi Farklı Galibiyet Süper Kupa Öncesi Farklı Galibiyet

Diğer yandan, belediye tarafından amatör kulüplere her yıl düzenli olarak eşofman ve mazot desteği de yapılıyor. Bu kapsamda, yeni sezon öncesi belediye tarafından temin edilen 70 bin lira tutarında 250 adet eşofman takımı kulüplere dağıtılmak üzere Giresun Amatör Spor Kulüpleri’ne (ASKF) teslim edildi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, amatör spor kulüplerine her daim destek verdiklerini ve destek vermeye de devam edeceklerini belirterek: “Gençliğe ve spora yönelik faaliyetleri her zaman destekliyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için katkı sunan amatör spor kulüplerimizin yanındayız. Şehrimizdeki her türlü spor faaliyetinin gelişmesi ve Giresun’un tüm spor dallarında başarı elde etmesi bizim en büyük arzumuzdur. Ayrıca sporda başarıya giden noktada tesisleşmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlayışla şehrimize kazandırdığımız gençlik ve spor tesisleri projelerimiz ile yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizi desteklemeye devam ediyoruz.” dedi.

9-14

Başkan Şenlikoğlu, yeni sezon öncesi tüm amatör takımlara başarılar dileyerek, centilmence bir sezon yaşanmasını da temenni etti.

4-23