Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, Diyarbakır Baro Başkanı olarak görev yaparken Sur’da Dört Ayaklı Minare’de yaptığı basın açıklamasının akabinde katledilen Sayın Av. Tahir Elçi’nin ölüm yıldönümünde Dört Ayaklı Minare ve Yeniköy Mezarlığında bulunan kabri başındaki anma programına; Diyarbakır Barosu tarafından düzenlenen İnsan Hakları Paneline ve sonrasında Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davasının duruşmasına katıldı.

WhatsApp Image 2023-12-01 at 11.36.48

Duruşmada söz alan Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir eksik yürütülen soruşturma aşamasından başlayarak dava süresince mahkemenin yargılama usulüne ilişkin eleştiri, beyan ve taleplerini bildirdi.

Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya

Keşif yapılması, bilirkişi raporu alınması, tanıkların dinlenmesi gibi makul ve haklı tüm talepleri reddeden mahkeme; esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için duruşma savcısına süre vererek duruşmayı 6 Mart 2024 tarihine erteledi.

Giresun Barosu Başkanı Av.Soner Karademir yaptığı açıklamada; “Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılıncaya kadar sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” dedi.

WhatsApp Image 2023-12-01 at 11.36.47