Altınpost Gemisi gitti Ada turizmi bitti

İş insanı Hakan Karaahmet ve iş ortağı tarafından 2015 yılında Giresun turizmine kazandırılan ve daha sonra İş İnsanı Ercan Ayhan’a devredilen Altınpost Teknesi Giresun’dan gitti. Altınpost Teknesinin gitmesiyle birlikte Giresun Ada’sı da turizme kapandı

Usta, "Altın Post işletmesine bu şehrin tam destek vermesi gerekmektedir" Usta, "Altın Post işletmesine bu şehrin tam destek vermesi gerekmektedir"

Altınpost Gemisi Son 8 yılda Altınpost Teknesi, Giresun’u transit geçen tur otobüslerinin Giresun’a uğramasını sağladı. Doğu Karadeniz Bölgesini Trabzon Uzungöl’den ibaret bilen Arap turistler Giresun diye bir il olduğunu ve burada bir ada olduğunu öğrendi.

4098fb71843a618fae50872b93449f0b
 
Altınpost Teknesi ile Giresun Ada’sında mitolojik çağda Herkül ve Amazon Kadınlarının yaşadığı kulaktan kulağa yayıldı. Dünyanın dört bir yanından insanlar bu mitolojik efsaneyi yaşamak ve görmek için Giresun’a geldi. Ada' da canlandırılan mitolojik efsaneyle insanlar zamanda bir yolculuk yaptı.
 
Yerli ve yabancı turistler Altınpost Teknesi ile deniz sefası yaparak adaya çıktı ve güzel anılar biriktirirdi. Sosyal medya fenomenleri çektikleri fotoğraf ve videolarla Giresun’u ve Giresun Ada’sını tanıttı. Her yıl TRT ve Anadolu Ajansı başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası televizyon ve gazete Giresun Ada’sını ekran ve sayfalarında yer verdi. 

Sonuç itibariyle sahipsizlikten Altınpost Teknesini 10 yıllığına Kocaeli Büyükşehir Belediyesine kiralandı.