Giresun'da efsaneye konu olan Camili-Erimez yolu üzerinde bulanan Gelin Kayası turizme kazandırılacak. 

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, 25 Ekim Çarşamba günü şehrin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerle önemli projeleri yakından takip etti.

İncelemelerde bulunan Vali Serdengeçti,Giresun'un turizm potansiyelini artırmayı hedefleyen Gelin Kayası'nın seyir terası ve çevre düzenlemesi yapımının henüz proje aşamasında olduğu bilgisini aldı. 

2023_411_11

Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu

Bu eşsiz bölgeyi turizme kazandırma çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek Serdengeçti, “Dik bir yamaçta sıra dışı duruşu ve efsanelere konu olan hikayesiyle ziyaretçileri kendine geçen Gelin Kayasını turizme kazandırmak için seyir terası ve çevre düzenleme faaliyetleri başta olmak üzere yapabileceğimiz çalışmaları yerinde değerlendirdik.” ifadelerinde bulundu.

İncelemelere; Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener, Merkez İlçe KHGB Müdürü Necati Apaydın, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Erdem Kılavuz ile İl Genel Meclis Üyeleri Fuat Yurt ve Mustafa Yıldız eşlik etti.