Bulancak Fen Lisesi’nde, Okuma Sanatı Kulübü öncülüğünde düzenlenen ve Elif-Levent Ergüney ve ailesinin katkılarıyla oluşturulan Gazi Şakir Ergüney’in kütüphanesinin açılışı yapıldı.

IMG_1065

Açılış Bulancak Fen Lisesi edebiyat öğretmeni Ahmet Murat Yücel'in sunumuyla gerçekleştirildi.

IMG_1096

Ali Erbaş, "Bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine öncelik vereceğiz" Ali Erbaş, "Bu sene kurban yardımları konusunda deprem bölgesine öncelik vereceğiz"

Gazi Şakir Ergüney konuşmasında Kıbrıs Barış harekatı anılarından bahsetti duygulu anlar yaşandı.

IMG_1112

Kocaeli'nde kurulmuş olan Okuma Sanatı Kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, "Devlet okullarını kütüphanelerle donatan, var olan kütüphaneleri zenginleştirmesini sağlayan bir ekibiz. Tamamen gönüllük esasıyla yola çıktığımız sosyal bir projedir. Geçtiğimiz yıllarda Bir Nefes Kafe'nin kütüphanesinin kurulmasına vesile olduk. Sizlerden ilgi ve destek gördüğümüz sürece bu yolda yürümeye devam edeceğiz.  Bugün biz 85. Kütüphanemiz için buradayız. Giresun'da olmak çok kiymetli. herkese teşekkür ederiz." dedi.

IMG_1122

Konuşmaların ardından Tülay Yanıkoğlu Yazici ve Kütüphanenin yapılmasına katkı sağlayan Elif-Levent Ergüney'e plaket verildi.

IMG_1078

Kitap okumanın önemini vurgulayan Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, "Kütüphanemizin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu alanda yaptığınız çalışmalar devam eder. Cumhuriyetin 100. yılında 100 kütüphaneye ulaşmasını dileriz. sizler geleceğin büyükleri olacaksınız. Kitap okumak önemlidir. " dedi.

IMG_1136

Açılışa katılan Ahmet Yenilmez Gazi Şakir Ergüney Kütüphanesi'ne kitap bağışında bulundu. 

Açılışa  Gazi Şakir Ergüney, Bulancak Gaziler Derneği başkanı Dursun Ali Beyaz, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, Bulancak Fen Lisesi Müdürü Çoşkun Göktekin, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Şahin Ergüney ve Ahmet Yenilmez  katıldı.

IMG_1084