Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle basın açıklaması yaptı. Özellikle yerel basının ekomik bakımdan zor günlerden geçtiğine dikkat çeken Bayram, "Basın mensuplarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Yasanın, 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilmesiyle, ülkemizde her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır." dedi. 

Bayram açıklamalarını şöyle sürdürdü:  

"İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir görevi yerine getirmektedir. Demokrasinin ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda tarafsız, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın önemli yeri vardır. Tehdit, şantaj, hakaret, kişilik haklarına saldırı gibi olgulardan uzak, özgür ve güçlü bir medya demokrasinin ana damarı durumundadır.  

Benim de Bir Hikayem Var Benim de Bir Hikayem Var

Bu duygu ve düşüncelerle; gücünü, zenginliğini ve malzemesini bulunduğu ortamdan alan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."