FIFA'dan Türk kulüplerine kötü haber geldi. Alınan karara göre; Giresunspor'unda olduğu 24 Türk kulübüne hem ulusal hem de uluslararası transfer yasağı getirildiğini açıkladı. Bu karar, Türk futbol dünyasında önemli yankılar uyandırdı ve kulüplerin transfer politikalarını etkileyecek büyük bir gelişme olarak görülüyor.

FIFA, alınan bu önemli kararı futbolculara ve kulüplere duyurmak istediğini belirtti. Bu açıklama, FIFA'nın kararının sadece kulüpleri değil, futbolcuları da doğrudan etkileyeceğini gösteriyor. Bu durum, transfer dönemine yönelik stratejilerde önemli değişiklikler yapılmasını gerektirebilir.

FIFA, transfer yasağı alan kulüplerin listesini yayınladı. Yayınlanan listede, pek çok Türk kulübü yer alıyor. FIFA'nın paylaştığı listede en fazla transfer yasağı alan kulüpler sıralamasında Türk kulüplerinin açık ara birinci sırada yer alması da dikkat çekti. Bu durum, Türk futbolunda yaşanan ekonomik ve yönetimsel sorunlara dair önemli bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Yasaklanan takımlar arasında

-Adana Demirspor,

-Adanaspor,

Milli Sporcumuz Turgut Aslan YARAMAN, Paris 2024' e Katılım Hakkı Kazandı. Milli Sporcumuz Turgut Aslan YARAMAN, Paris 2024' e Katılım Hakkı Kazandı.

-Akhisarspor,

-Alanyaspor,

-Alg Spor,

-Altay,

-Ankaragücü,

-Antalyaspor,

-Bursaspor,

-Denizlispor,

-Elazığspor,

-Erzurumspor,

-Gaziantepspor,

-Giresunspor,

-Hatayspor,

-Kardemir Karabükspor,

-Kayseri Erciyesspor,

-Kayserispor,

-Manisaspor,

-Mersin Talimyurdu Spor Kulübü,

-Samsunspor,

-Tuzlaspor,

-Ümraniyespor,

-Yeni Malatyaspor

yer alıyor.