Doğuştan görme engelli olan Mehmet Ali Türk, kendisini ev yapma bahanesiyle dolandıranlardan hakkını istiyor.

Giresun'un Dereli ilçesine bağlı Meşeliyatak köyünden olan Mehmet Ali Türk'ün iddialarına göre ev yaptırmak için biriktirdiği ve birikimini gönderdiği Ş.A tarafından 200,000 TL dolandırdıldı.

Mehmet Ali Türk'ün iddaları şu şekilde ''Uzun yıllar yapmış olduğumuz birikimimizi ile istedik ki burada bir evimiz olsun. Çünkü buranın aşağısında da hani rahmetli dedem tarafından yapılmış olan bir ev vardı. Artık o ev miladı dolmuş olduğu için tabir yerindeyse artık bizi de tartamaz hale gelmişti. İstedik ki burada bir evimiz olsun hem buradan aşağıya inip çıkmak zor oluyor,  hemde evde hareket etmek zor oluyor. Bundan dolayı da bu evi yaptıralım dedik. Fakat bu evi yaptırmak için kendisiyle anlaştığımız ve kendisine para göndermiş olduğumuz şahıs önce bize ağustosun 15'inde bu evi anahtar teslimi vereceğini, daha sonra da paranız oldukça siz verirsiniz, ben üzerine bir şeyler yaparım, dedi. Fakat bir müddet sonra da bizden 1-2 ay müsaade istedi. Sonra da gelip yanımıza dedi ki, çimento pahalandı, kum pahalandı, demir pahalandı işte biz parayı temele gömdük. Bize biraz daha para lazım. Sürekli zaman geçtikçe de istediği para miktarı arttı. Biz de bunu yetiştiremez olduk ve anladık ki biz bir ev sahibi olmak yerine bir kazanç sağlayacakken daha çok kaybımız arttı. ''

Vali Enver Ünlü, şehitlik anıtı camiinde mevlit programına katıldı Vali Enver Ünlü, şehitlik anıtı camiinde mevlit programına katıldı

Mehmet Ali Türk sürecin başlangıcıyla ilgili ''İlk paramızı biz Ekim 2021 tarihinde yolladık. Buna 185.000 lira, yani biz ona tam hesap olarak 200.000 lira diyelim. Kredi çektik. Şöyle bir şey söyleyeyim, bu para onun kendi IBAN'ına değil de bir başkasının IBANINA, aktarıldı. Çünkü bir başkasının IBAN'ını vermişti. Benim eşim dedi fakat soyadları bile tutmuyordu. Bizim gibi acaba devleti de mi kandırmaya yelteniyor? Bence vergi dairesi ve maliye de bu işe el atmalı'' dedi.

Mehmet Ali Türk başından  geçenleri ilk defa anlattığını ifade ederek ''Bu konuyla alakalı ilk defa ilk defa sizinle beraberiz. Burada ilk defa size durumu anlattım. Allah razı olsun sizden siz de bu feryatıma siz de ,kayıtsız kalmadınız benim bu çağrımı duyup geldiniz. Biz sözleşmeyi fes ettiğimizi karşı tarafa söyledik ve bu fesihe dair bir ihtarname çektirdik. Ondan sonra bunun dışında da, ben malum sanatsal bir kişiliğim de olduğu için bunun yaptıklarını herkes duysun diye bir de eser besteledim.'' dedi. 

Ekran Görüntüsü (28)

Tek beklentisinin parasını geri almak olduğu söyleneyen Mehmet Ali Türk ''Beklentimiz artık hani biz ev falan beklentimiz yok, yeter ki paramızı bize geri versin biz de. Yolumuza bakalım. O da yoluna baksın, Yani yazık değil mi? Buraya her geldiğimizde yaşamış olduğumuz bir sıkıntı var. Buradan aşağıya, ben ve benim eşim de görme engelli. Bir annem, bir kayınvalidem ikisi birlikte bizi indirmeye çalışıyorlar. Buradan aşağı sürekli düşme tehlikesi geçiriyoruz. '' ifadelerinde bulundu.

Mehmet Ali Türk'ün annesi Elmas Türk ''Bu parayla daha iyi şeyler yapabilirdim. Hiçbir şey değilse bile benim buradaki evladımın geleceği söz konusu. Neden evladının geleceğini kendini usta diye tanıtıp, müteahhit diye tanıtıp da insanları kandıran bir yalancıya hibe edeyim. Güzel bir evimiz olsun istedik ama yapmadı.  2 ay müsaade edin bana dedi. 2 ay bitti 3. ay oldu 4. ay da geçti hiçbir şey yapmadı. Ayın 15'de evine gireceksin dedi. Hani ev nerede? Bula bula beni mi buldun dedim, beni kandırıcan mı? dedim. Hayır dedi. Ben 2 gözü görmeyenin parasını ona hiç edecek değilim. Bak ben buraya geldim tek başıma fındık topluyorum. Gerekirse Müge Anlı'ya da çıkacağım. '' ifadelerinde bulundu.

Ayrıca, Mehmet Ali Türk kendini müteahhit olarak tanıtan kişi hakkında gerekli işlem başlattığını ve bu konuda yetkililerden yardım istediğini belirtti.