Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Espiye ve Soğukpınar Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

CHP’nin Espiye Belediye Başkan Adayı Erol Karadere ve Soğukpınar Belde Belediye Başkan Adayı Mustafa Eyice, düzenlenen tanıtım toplantısıyla partililere ve vatandaşlara tanıtıldı.

WhatsApp Image 2024-01-21 at 11.53.16

Aday tanıtım programına; CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, İlçe Başkanı İbrahim Akgün, Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat Köse, Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, ilçe belediye başkan adayları, geçmiş dönem milletvekilleri ile il ve ilçe başkanları, CHP il ve ilçe örgütü mensupları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, yoğun katılım gösteren partililere ve vatandaşlara teşekkür ederken, “Espiye’yi sosyal belediyecilikle tanıştırmak inancı ve heyecanlıyla bugün buraya gelen, bu salonu doldurarak Espiye ve Soğukpınar Belediye Başkan adaylarımızın tanıtım toplantısına katılan değerli CHP örgütümüze ve kıymetli Espiyelilere teşekkür ederim. Belirtmek isterim ki, bugün burada, bu kürsüde bir Espiyeli olarak sizlere hitap etmenin onurunu yaşıyorum. Bugün Erol Başkanı, Mustafa Başkanı yalnız bırakmadınız. Eminim ki yarın da yalnız bırakmayacaksınız. Erol Başkan ve Mustafa Başkan da söz veriyor, 31 Mart 2024’ten sonra onlarda sizleri yalnız bırakmayacak. Espiye’yi Soğukpınar’ı sizlerle birlikte yönetecek. Biz kazanacağız, Espiye kazanacak, Soğukpınar kazanacak” ifadelerini kullandı.

“Sorumluluklarımızı unutmayacak, rehavete kapılmayacağız”

Salonu dolduran kalabalığa hitaben, rehavete kapılmama uyarısında bulunan Şenyürek, “Bu süreçte bir takım sorumluklarımız olduğunu herkese hatırlatmak istiyorum. Bu salondaki heyecanı ve coşkuyu görünce seçimi kazandık rehavetine asla kapılmamalıyız. Buradan altını çizerek söylüyorum; yediden yetmişe, kol kola, omuz omuza, gitmedik ev, sıkmadık el, çalmadığımız kapı bırakmayacağız. Ulaşamadığımız insan kalmayacak” şeklinde konuştu.

Şenyürek son olarak, “Bir kez daha vurgulamak istiyorum, bu seçimlerde el birliğiyle gece gündüz çalışarak, hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan, herkese eşit mesafede durarak Espiyemizi sosyal belediyecilikle buluşturmayı diliyoruz. Her iki başkanımıza da çıkmış oldukları bu güzel yolda, bu umutlu ve onurlu yolda başarılar diliyorum. Bu süreçte onların yanında hep birlikte birer nefer gibi mücadele etmeye sizler adına söz veriyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Şenyürek’in salondaki kalabalıkta büyük coşku ve heyecan yaratan sözlerinin ardından geçilen aday tanıtımında; önce Soğukpınar Belediye Başkan Adayı Mustafa Eyice, ardından Espiye Belediye Başkan Adayı Erol Karadere takdim edildi.

WhatsApp Image 2024-01-21 at 11.53.12

Karadere: "Bütün düşüncelere aynı seviyede yaklaşarak hizmet etmeye devam edeceğiz"

Karadere, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

“Bu akşam anlatılacak çok şey var. Bildiğiniz gibi daha önce farklı bir siyasi parti çatısı altında 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bu vesileyle hepinizle birebir tanıştık, hemhâl olup, hasbihâl ettik. Tabiidir ki şartların değişmesiyle beraber bugün Cumhuriyet Halk Partisi Espiye Belediye Başkan Adayı olarak aranızda bulunuyorum. Burada bulunmama vesile olan başta İl Başkanımız Sayın Gökhan Şenyürek olmak üzere, İlçe Başkanımıza, partimizin yönetim kurullarına, kadın ve gençlik kollarına, parti ileri gelenlerine ve tüm üyelerimize teşekkür ediyor, beni ailenize kabul ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. 

Biz hangi çatının altında olursak olalım, vatandaşlarımıza karşı adaletli, eşitlik çizgisini şaşırmadan, bütün düşüncelere aynı seviyede yaklaşarak hizmet ettik. İnşallah bugünden itibaren, sizlerin de desteğiyle, tekrar bu görevlere geldiğimiz zaman bu bakışla hizmet etmeye devam edeceğiz.

Filika Cafe yeniden hizmette Filika Cafe yeniden hizmette

“Bizim döşediğimiz parkenin üzerinde yürünüyor”

Ben bu akşam geçmişte yapmış olduğumuz hizmetleri ve gelecekte yapacağımız projeleri anlatmayacağım. Ancak şunu belirtmeliyim ki, geçmişte yaptıklarımızı Espiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımız zaten biliyorlar. Şu anda bizim döşediğimiz parkenin üzerinde yürünüyor, bizim diktiğimiz elektik direğinin altında aydınlanılıyor, bizim yaptığımız parkta oturuluyor. Yaptığımız sahilin dışında bizden sonra başka bir şey de yapılmadı. Şimdilik kısaca bu kadarını belirtiyorum. Yaptığımız tüm hizmetleri saymaya kalkarsak sabahlara kadar sürer.

WhatsApp Image 2024-01-21 at 11.53.31

“Adalet çizgisini asla kaybetmeyeceğiz”

Bundan önce olduğu gibi adalet çizgisini asla kaybetmeden, ayrımcılıktan uzak, herkese eşit durarak, herkesi kucaklayarak, aynı duygu ve düşüncelerle hizmet etmeye devam edeceğiz.

İnsanlar siyasi görüşleri nedeniyle kutuplaştırılıp ayrımcılığa uğradı. Geleneksel etkinliklerimizde dahi eskiden yaşanan birlik ve beraberlik yok olup gitti. İnsanlarımız ayrıştırıldı, ötekileştirildi. Bunları yeniden canlandıracağız. Kimseye karşı siyasi görüşünden dolayı ayrımcılık yapmayacağız. Yeniden on binlerce kişinin dostluk ve kardeşlik içerisinde bir araya geldiği festivallerde buluşacağız, aynı duygularla hizmet edeceğiz.”

Aday tanıtım toplantısının ardından kendisine gösterilen yoğun ilgi ve sevgi gösterilerinden dolayı yaşadığı mutluluğu belirten Karadere, katılım sağlayıp destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, yerel seçim çalışmalarının Pazartesi gününden itibaren resmen başlayacağını ifade etti.