Espiye’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümü tören ve etkinliklerle kutlanıyor. İlk olarak ilçe Kaymakamı Taner Tengir ve Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere tebrikleri kabul etti. İlçe Hükümet Konağı bahçesinde ise Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen törende 30 Ağustos coşkusu yaşandı. Törende Atatürk anıtına çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu. Şiirlerin okunması ve günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından  25 Kasım 2022 tarihinde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu Şehit olan P.Söz.Er İsmail Ünal’ın kabri ziyaret edildi. Şehit Ünal için Kur’anı Kerim okunarak, dua edildi. 

WhatsApp Image 2023-08-30 at 17.44.27

Öte yandan Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Eynesil'de "Engelli Ailesi Olmak" Konferansı Düzenlendi Eynesil'de "Engelli Ailesi Olmak" Konferansı Düzenlendi

“30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bağımsız ve özgür bir ülke yaratan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı minnet ve saygı ile anıyoruz. Tüm şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 

Bizler bugün burada bayramımızı bağımsız ve özgürce coşkuyla kutluyoruz. Coşkumuza ortak olan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum, Bayramımız kutlu olsun.”

WhatsApp Image 2023-08-30 at 17.44.25