Erkan Bal, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu'nun 2023 yılı programında yer alan ve 29 Mart-02 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul The Green Park Pendik Hotel'de gerçekleştirilen Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonasi'nda Giresunu temsilen katılan Erkan Bal, büyük bir başarıya imza atarak şampiyon oldu.

WhatsApp Görsel 2023-04-04 saat 13.05.11

Aynı zamanda asker olan Bal, Türkiye Şampiyonluğunun ardından kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: "Ben Türk Komandosuyum, Türk askeriyim, Türk milliyetçisiyim. Ben bu vatan uğruna can alıp can verenlerdenim. Elde ettiğim bu ikinci şampiyonluğum, aziz şehitlerimize, gazilerimize, silah arkadaşlarıma, ülkeme ve Giresun’a hediyem olsun. Asker yada polis olmayan, canından can, şehit vermeyenler bizi anlayamaz. Ağlıyorsak üzüntüden yada sevinçten değil aziz şehitlerimizin anısına bu başarıyı alıp duygulandığımız içindir. Rabbim şehitlerimizin ruhlarını şad eylesin, mekanları cennet olsun. Çok gururluyum, bu yola çıktığımda ker başarımda asker selamı vereceğim diye kendime söz vermiştim. Şimdi sırada Allah'ın izniyle, Avrupa'da Milli marşımızı okutmak ve tekrar selam vermek, Avrupa şampiyonluğunu ülkeme, Giresun’a getirmek var." ifadelerini kullandı.

Şampiyon sporcu daha önce; 2019 yılında Büyükler kategorisinde Türkiye 3.’lüğü, 2020 yılında Master Erkekler kategorisinde Türkiye 2.’liği, 2021 yılında Türkiye Şampiyonluğu gibi önemli dereceler elde etti.

Grekoromen Türkiye şampiyonası Ordu'da yapıldı  Grekoromen Türkiye şampiyonası Ordu'da yapıldı 

Erkan Bal, 2023 yılında elde ettiği Türkiye Şampiyonluğunun ardından, Vücut Geliştirme ve Fitness Türk Milli Takımı ile birlikte önce 15 Nisan'da Arnavutluk'taki Dünya Şampiyonasına, ardından 3 Mayıs'ta İspanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına katılacak.