Bulancak Kaymakamlığı, Bulancak Belediyesi ve Eriklik Köyü Muhtarlığı tarafından düzenlenen şenliğe; Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, Başkan Yardımcıları Reşat Nuri Özdemir ve Ayşegül Erdoğan, Eski Giresun Mv. Kadir Aydın, Jandarma Karakol Komutanı Yarbay Ersin Erkut, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeleri ile resmi daire müdürleri katıldılar.
Yağmurlu havaya rağmen vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği şenlik saat 11.00 de Mehteran Gösterisi ile başladı. Eriklik Köyü Muhtarı Ömral Köse, Kaymakam Ünal Koç ve Belediye Başkanı Necmi Sıbıç yaptıkları açılış konuşmalarında; önceki yıllarda geleneksel olarak kutlanan, son yıllarda ise pandemi ve çeşitli nedenlerle ara verilen Dokuzoğul kutlamalarının bu yıl ve gelecek yıllarda yapılacak etkinliklerle geleneğinin sürdürüleceğini ifade ettiler. Emeği geçenlere ve hava koşullarına rağmen katılarak coşkuya ortak olan herkese teşekkür ettiler.
Şenlik programı; Halk oyunları gösterisi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Müzik Öğretmenlerinden oluşan koro konseri, Halk Eğitim Merkezi tarafından oluşturulan ürün sergisinin açılması, Dokuzoğul Efsanelerinin okunması, Yerel sanatçılar Ayşe Karaçam, Hüseyin Karaduman ve Sefer Akbulut konseri ile devam etti. Oldukça coşkulu ve keyifli geçen şenlik renkli görüntülere de sahne olurken, Kaymakam, Belediye Başkanı ve protokol üyeleri de zaman zaman oynanan oyunlara eşlik ettiler. Etkinlik boyunca katılan tüm misafirlere ücretsiz çay, Pancar çorbası ve mısır ekmeği ikramı yapıldı.

Şenliğe gösterilen ilgiden son derece memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, özlenen birlikteliklerin yeniden yaşatılması için bu tür organizasyonlara katkımız devam edecektir. Gelen, katılan, bu coşkuya ortak olan herkese teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde hem maddi hem de manevi destekleriyle yanımızda olan sponsorlarımız; Demirel Petrol – Telat ve Vedat Demirel, Mali Müşavir İbrahim Aslan, Sancaktaroğlu İnşaat Otomotiv, Londra dan İş adamı Murat Fatsa ile Nedim Usta, Yöndem, Özdemir ve Beşkardeşler Fırınlarımızın sahiplerine göndermek istiyorum. Bu birlikteliklerimizin ve dayanışmanın bundan sonra yapacaklarımızda da artarak devam etmesini umuyorum dedi.

AFAD Başkanı Okay Memis'i hemşehrileri ziyaret etti AFAD Başkanı Okay Memis'i hemşehrileri ziyaret etti

Ekran Görüntüsü 2024 05 13 152640