Vali Ünlü, 10 Mayıs Çarşamba günü Dereli ilçe merkezinde yer alan tarihi Dereli (Hanyanı) Köprüsü'nde incelemelerde bulunarak restorasyon çalışmaları tamamlanan köprü hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Volkan CİNEMİR ile 'FUTBOL AKLI' Volkan CİNEMİR ile 'FUTBOL AKLI'

İncelemeler sırasında Dereli Kaymakamı Okan Yenidünya ve yetkililer tarafından Vali Ünlü’ye köprü ile ilgili olarak; 19.yüzyıl sonu, 20.yüzyıl başında yapıldığı düşünülen köprünün 21,80 metre uzunluğunda ve 3,95 metre genişliğinde olduğu ve 22 Ağustos 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen sel afeti sonrasında Aksu Deresi’nin debisinin yükselmesiyle beraber zarar gördüğü akabinde aslına uygun olarak Karayolları Trabzon 10.Bölge Müdürlüğü tarafından 2022 yılında ihalesinin yapıldığı ve 2023 Mayıs ayında da restorasyon çalışmalarının tamamlandığı bilgisi verildi.

Vali Ünlü, inceleme ile ilgili olarak “Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Dereli (Hanyanı) Köprüsü'nde incelemelerde bulunduk. En kıymetli değerlerimiz olarak gördüğümüz tarihi ve kültürel varlıklarımıza daima sahip çıkacağız.” sözlerine yer verdi.