Giresun Müftülüğü İl Engelli Koordinatörlüğü organizesinde Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda engelliler İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini seslendirdi.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Mehmet Akif Merhum Üstadın vefatlarının yıl dönümünde Akif’çe şiirlerde buluşma bahtiyarlığını veren Rabbime hamd ediyorum, salonumuzu teşrif eden siz değerli misafirlerimize hem şahsım hem de kurumum adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Geleneksel 2. Tarihi Bulancak İskelesi Deniz Şenliği yapılacak Geleneksel 2. Tarihi Bulancak İskelesi Deniz Şenliği yapılacak

‘Bir gün değil, her gün ilkesiyle’ hareket ederek engellilere yönelik programlar gerçekleştirdiklerini belirten İl Müftüsü Topcan, “Bir araya gelmek için nedenler arıyoruz. Bugün güzel bir vesile bir aradayız.

Kardeşlerim! Bir yıl arkamızda kaldı, yeni bir yıla giriyoruz. Yeni bir yıl, yeni bir dünya demek. Az önce ekranda dönen faaliyetleriyle bir kere daha şunu gördüm ki 2022 yılı özellikle engelli kardeşlerimizle yapılan programlar açısından dolu dolu geçmiş. Gücü verene hamd olsun.” diye konuştu.

226

İl Müftülüğü olarak cami içi ve cami dışı din hizmetlerinde örnek projelere imza attıklarını belirten İl Müftüsü Topcan, “Sadece bu alanda değil. Vardığımız her kapıda ses getirdik. İyi yapmak için değil mükemmel için çalıştık, çalışacağız. Huzurevinde, Engelli Rehabilitasyon Merkezlerinde, Aile Sosyal Hizmetlerde, Gençlik Sporda, Milli Eğitimde, KYK’larda, hatta hastanelerde kısaca insanın olduğu her yerde güzel işler ürettik. İmkan sağlayan devlet büyüklerimize bir kere daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Fedakar çalışmalarına şahit olduğum engelli koordinatörümüz Güler Aydınoğlu hocama çok ama çok teşekkür ediyorum. Hocahanım! ‘önümüzdeki sene, 2022 yılından aha çok çalışmalıyız. Üzerlerine yeni faaliyetler, yeni hizmetler ilave etmeliyiz.

Kardeşlerim! Az önce provalarda dinledim. Şimdiden tüyosunu vereyim, yüreklerinize mukayyet olun. Engelli kardeşlerimiz sunuları ile taş çıkaracak gibi. Şimdiden her bir engelli kardeşimizi kutluyor, tebrik ediyorum. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Daha sonra İrem Kübüç, Hakan Gürsoy, Senem Demir, Muhammed Furkan Geldi, Gülnur Aslan, Merve Şenel, Münevver Tural, Emre Ruhan Aydemir, Leyla Kol ve Recep Terzi tarafından İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri seslendirild.