Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Emeklilere verilecek olan 5 Bin lira ikramiyenin ÇKS kaydı olan emeklilere verilmeyeceğinin ortaya çıkması sonrası açıklamalarda bulundu.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “Bir defaya mahsus emeklilere 5 bin lira ikramiye 10-15 tane dairesi bulunan emekliye var, 5-10 tane arı kovanı, 2-3 tane büyükbaş hayvanı olan çiftçiye yok” dedi.

Karan, çalışan emekliler gibi Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı emekli çiftçilerinde 5 bin lira ikramiye ödemesinden yararlanamayacağını bildirdi.

Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenler Günü Anısına Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenler Günü Anısına Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışan emekliler hariç emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye ödemesi yapılacağı müjdesini hatırlatan Karan, tarımla uğraşan çiftçilerin de bu ödemeden yararlanamayacağını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini kaydetti.

Karan, “Tarımla uğraşan Türk çiftçisinin %75 emekli yaşını doldurmuş ve bir vesileyle emekliliğe hak kazanmış vatandaşlarımızdır. Dolayısıyla Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimizin de %75’i emeklidir ve yapılacak olan 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamayacaktır. ÇKS’ye kayıtlı emekli çiftçilerimiz alınan bu kararla bir mağduriyet yaşayacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği bir talimat ile alınan bu karar tekrar revize edilmeli ve emekli çiftçimizin mağduriyeti giderilmelidir” dedi