Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde yurt genelinde il ve ilçe müftülüklerince düzenlenen programlarda Filistin'e destek için Fetih Suresi okundu, dualar edildi.

Giresun genelindeki camilerde "Filistin İçin Cuma Gecesi Kur'an-ı Kerim ve Dua Programı" düzenlendi.

Programlarda Filistin’e destek için yatsı namazı öncesinde Fetih Suresi okundu, yatsı ezanından 20 dakika önce minarelerden salalar yükseldi.

Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim! Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim!

WhatsApp Image 2023-10-20 at 10.13.17

İl Müftülüğünce Hacı Miktat Camii’nde gerçekleştirilen programda din görevlileri Fetih Suresi ile Kur’an-ı Kerim’den aşırlar okudu, tekbir ve salavatlar getirdi.

Programa katılan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, Filistin başta olmak üzere tüm İslam beldelerinin huzur ve sükûnu için dua etti.

Filistin'de büyük bir insanlık dramının yaşandığını ifade eden Sarıgül, en büyük zararı mazlum halkın gördüğünü belirtti.  Sarıgül, savaşın sona ermesi ve yaraların en kısa sürede sarılabilmesi için dua ettiklerini söyledi.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 10.14.02

İnsanlık tarihinin şahit olduğu en büyük zulümlerden birinin Filistin’de, yaşandığını kaydeden Sarıgül, “Gazze’de bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden masum insanlar vahşice katlediliyor. Evler, camiler, okullar ve hatta hastaneler acımasızca bombalanıyor. Bütün dünyanın gözü önünde büyük bir insanlık suçu işleniyor. Binlerce masum insan aynı anda can verirken insaf ve vicdanını kaybetmiş dünya bu soykırımı sadece seyrediyor. Mazlumun ırkına, diline ve dinine bakılmaz. Tüm insanlığı zalimin karşısında mazlumun yanında olmaya davet ediyoruz. Müslümanların bugün yaşadığı sıkıntılar elbet sona erecek, zalimler dünyada da ahirette de acı bir akıbete maruz kalacaktır.” dedi.