Borca Karşılık Satış mı?

Giresun Belediyesinin mülkiyeti olan Hacımiktat Mahallesi’ndeki ek hizmet binasının satışı vatandaşlar tarafından büyük tepki toplamaya devam  ediyor.

Giresunlular tarafından tepki alan Ek hizmet binasının satışı ile ilgili olarak belediye meclisinde CHP'li üyeler ret oyu kullanırken, AK Partili ve MHP li üyelerin oyları ile binanın satışı için belediye encümenine yetki verilmişti.  

Yasa dışı su ürünleri avcılığına 81 ilde eş zamanlı çapraz denetim Yasa dışı su ürünleri avcılığına 81 ilde eş zamanlı çapraz denetim

Önceki gün ihaleye çıkarılan bina hakkında tamamı mı yoksa sadece altındaki dükkanlar mı satılacak şeklinde değişik yorumlar yapıldı. Belediye'nin kiralık binada hizmet vererek kendi mülkü olan Ek hizmet binasının satışına bir anlam verilemedi. Satışı yapılan ek binanin alttaki otopark hariç tümünün satışının yapıldığı öğrenildi. 

Satışa karşı çıkan vatandaşlar, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na “Bu yanlıştan vazgeç başkan” söyleminde bulundular.

AK Parti içerisinde de rahatsızlık yarattığı öğrenilen satış ihalesine ise sadece oto galericiler sitesinin inşaatını yapan firmanın girerek 42 milyon bedelle binayı satın aldı. 

Şenlikoğlu'nun Satışa İptal Yetkisi Var

AK Partili bir meclis üyesi başkanın iptal yetkisi olduğunu belirterek, “İhaleye sadece 1 kişinin katılması sonucu başkan bu satışı 15 gün içerisinde iptal edebilir, bizde satışın iptal edileceğini düşünüyoruz, Aytekin başkan bu yanlışı yapmaz” diye konuştu.