Kurban Bayramı'nda Bölgemizde Beklenen Hava Durumu Kurban Bayramı'nda Bölgemizde Beklenen Hava Durumu

PROJE KAPSAMINDA DUROĞLUNDA METRUK BİNALARIN DIŞ CEPHESİ YENİLENECEK

Duroğlu Belediyesi, bir taraftan beldenin köklü sorunlarına kalıcı çözümler üretirken diğer taraftan da beldeyi güzel bir görünüme kavuşturacak projeleri bir bir hayata geçiriyor. 
Geçtiğimiz Haziran ayında meydana gelen sel felaketinin ardından beldede başlatılan alt ve üstyapısında seferberliği tüm hızıyla sürüyor. Öte yandan Belediye Başkanı Halil Çetin’in Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde gerçekleştirdiği girişimler sonucu beldede ‘Dış Cephe İyileştirme Projesi’ hayata geçirildi.

Başkan Çetin, proje kapsamında Duroğlu’nda bulunan dış cephesi kötü görünen, bakım ve onarıma ihtiyacı olan tüm binaların belediye tarafından iyileştirme çalışmaları yapılarak beldenin yeni bir görünüm kazanacağını söyledi.

DUROĞLU YOLU BOYUNCA BİNALAR ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Başkan Çetin; “Dış Cephe İyileştirme Projemizdeki amacımız, Duroğlu’nu tek tip ve modern bir görünüme kavuşturmak. İlk olarak yapılan çalışmalar ile hemşehrilerimiz ve beldemizden geçen vatandaşlarımız için estetik bir görünüm sağlamış olacağız. Böylece hem binalarımız güzel bir hâle gelecek hem de daha konforlu olacak” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-10 at 11.52.00

BAŞKAN ÇETİN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 

Başkan Çetin dış cephe çalışmalarını ise yakından takip ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgi aldı. İlk etap dış cephe iyileştirme çalışmasına Giresun-Dereli Duroğlu merkez geçişinde Yalı kahve mevkiinde bulunan 7 binada başlanıldığını belirten Çetin, “Beldemizde görüntü kirliliğinin önüne geçmek adına başlattığımız proje kapsamında, belirlediğimiz binaların dış cephesini kısa bir süre içerisinde yenilemiş olacağız” diye konuştu.
Başkan Çetin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı başta olmak üzere emeği geçenlere belde halkı adına teşekkür etti.