Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, prematüre doğan çocuklar ve aileleri ile kutlanan etkinliğe ev sahipliği yaptı. 

WhatsApp Image 2023-11-18 at 14.37.54 (1)

Vali Serdengeçti'ye Ziyaret Vali Serdengeçti'ye Ziyaret

Açılış konuşmasında Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut ve Yenidoğan Uzmanı Dr. Safiye Elif Uzlu 37. gebelik haftasından önce doğan bebekler (prematüre) hakkında bilgilendirmelerde bulundular. 

WhatsApp Image 2023-11-18 at 14.37.54

Konuşmada, “Doğdukları andan itibaren yenidoğan yoğun bakım ünitesine alınan bu bebeklerin taburculuğa kadar geçen süreçlerinde; doktorlarına, hemşirelerine, anne ve babalarına oldukça fazla iş düşmektedir. Doğru ve uygun bir şekilde tedavi, bakım, beslenme, uyku, sağlık ve gelişim takibi alabilen prematüre bebekler, böylece hayata ve aile yaşantısına daha kolay adapte olabilmektedirler. Bunun için prematüre bebeklerin farkındalığını arttırmak amacıyla her yıl Kasım ayının 17'sinde Dünya Prematüre Günü olarak kutlanmaktadır.” denildi. 

WhatsApp Image 2023-11-18 at 14.37.53

Başhekim Doç. Dr. Berkan Şahin prematüre çocukların ailelerine, hemşirelere ve hekimlere özverili çalışmaları ve fedakarlıkları nedeniyle tebriklerini sunarak etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.