İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener, Çal Köyü'ndeki Meryem Ana Kilisesi kalıntıları ve trekking rotası olması planlanan şelale bölgesini inceledi.

Milletvekili Temür Müjdeyi verdi  Milletvekili Temür Müjdeyi verdi 

Dereli ilçesinde bulunan ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Çal Köyü, tarihi kalıntıları ile dikkat çekiyor. Bu kalıntıların en önemlilerinden biri olan Meryem Ana Kilisesi, ilin zengin tarihini yansıtan bir simge haline gelmiştir. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener'in bu kalıntılarda yaptığı incelemeler, bölgenin turizme kazandırılma sürecini hızlandıracak adımların atılacağını gösteriyor.

Bölgede, doğa severler için harika bir trekking rotası oluşturulması planlanıyor. İncelemelerde bulunan şelale bölgesi, hem doğal güzelliği ile hem de botanik açısından sahip olduğu zengin çeşitlilik ile dikkat çekiyor. Bu bölge, doğa turizminin yanı sıra botanik turizm için de önemli bir potansiyele sahip.

WhatsApp Image 2023-11-05 at 10.47.56

Dereli ilçesinin bu zenginliklerini turizme kazandırmak, bölge ekonomisine katma değer üretmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapılması planlanıyor. Bu çalışmalar, bölge halkının ekonomik refahının artırılması ve turistlerin ilimize olan ilgisinin artırılması için büyük önem taşıyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener , "Her yeri ayrı bir doğal güzelliğe sahip ve çeşitli uygarlıkları konuk etmiş ilimizde, bugün incelemelerde bulunduğumuz bu bölgeler, ilerisi için turizme katma değer üretmesi adına büyük bir potansiyele sahip." Dedi.