Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı, il ve ilçe müftülükleri, eğitim merkezleri, dini yüksek ihtisas merkezleri ve Kur'an kursu hizmet binalarında deprem tatbikatı yapıldı.

Giresun’da, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle "Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi.  Müftülük binasında Vali Yardımcısı Muhammet Çiftci, İl Müftüsü Ramazan Topcan ve AFAD İl Müdürü Murat Cavunt’un da takip ettiği tatbikat, alarm verilmesiyle başladı.  

Tatbikat 3 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da 81 il ile eşzamanlı başladı. Sirenlerin çalmaya başlamasıyla idari personel, din görevlileri ve Çakırmelikoğlu Kur’an Kursu öğrencileri sıralar ile masaların yanında ‘Çök, kapan tutun’ yöntemini uyguladı. Binada bulunanlar güvenli bir şekilde tahliye edildikten sonra toplanma alanına gitti. Toplanma alanında AFAD Şube Müdürü Göksel Elifoğlu tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından tatbikat tamamlandı.

08-1

Keşaplı Rektör Yılmaz Can’ın Bulancak aşkının sebebi nedir? Keşaplı Rektör Yılmaz Can’ın Bulancak aşkının sebebi nedir?

12 KASIM'DA 81 İLDE TATBİKAT DÜZENLENECEK

1999 Düzce Depremi'nin yıl dönümü olan 12 Kasım'da ise AFAD koordinasyonunda Türkiye'de afetlere yönelik farkındalığı arttırmak ve deprem anında doğru davranış şekillerini pekiştirmek amacıyla 81 ilde tüm vatandaşların katılımıyla saat 18.57'de "Çök-Kapan-Tutun" tatbikatı yapılacak.