Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonu ile 25 Ekim 2023 Çarşamba günü, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda, Giresun Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hazel Bektaş'ın konuşmacı olarak yer aldığı "Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış" adlı konferans düzenlendi.

26102459_50269220-b4d5-4a51-81cf-41aa3de9818f

Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu'nun da izleyenler arasında yer aldığı konferans, İl Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurumlarımızdan yöneticiler, il geneli zümre başkanlarının ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Giresun Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hazel Bektaş tarafından verilen konferansta Kurtuluş Savaşı'ndan Cumhuriyet'e giden süreç, Cumhuriyet'in sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda sağladığı kazanımlar ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Cumhuriyet'e giden yolda izlediği yöntem ile ilgili bilgi sahibi oldular.