Giresun, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Kentte gerçekleşecek olan kutlama programı netlik kazandı ve heyecanla beklenen etkinlikler sıralandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 23 Ekim Pazartesi günü saat 10.30’da “Atatürk ve Cumhuriyet” sergisi ile başlayıp, 30 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’te “100. Yılında Atatürk ve Cumhuriyet” konulu konferans ile sona erecek.

Giresun Valiliği, "Bayram başlangıç saatinden önce ve bayram süresince resmî ve özel tüm kurum ve kuruluşlar, okullar, bina ve işyerleri, ticarethaneler, caddeler, kara ve deniz ulaşım araçları Bayrak Kanunu’nda belirtilen niteliklere uygun bayraklarla donatılıp süslenecek.

Giresunlu hemşehrilerimizin de evlerinin camlarını ve balkonlarını Şanlı Türk Bayrağımız ile donatmaları, bu anlamlı güne ayrı bir güzellik katacaktır.

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde Giresun, Cumhuriyet sevgisi ve birlik duygusuyla dolup taşacak. Bu özel günün unutulmaz anılarla dolu bir kutlama olmasını bekliyoruz. Giresun halkını, kutlama etkinliklerine katılmaya ve coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz." ifadelerinde bulundu.

Düzenlenecek etkinlikler kapsamında 100.yıl kutlama programı şöyle:

2023_401_02

Yarım Asırlık Muhtar Ali Emanet'in Köyüne Hizmet Sevdası Bitmiyor Yarım Asırlık Muhtar Ali Emanet'in Köyüne Hizmet Sevdası Bitmiyor