Değişim vurgusuyla yola çıkan platform üyeleri, öncelikle kendi partilerindeki eski yüzlerin artık kenara çekilmesini ve gençlerin siyasette daha aktif rol alması için çalışacaklarını belirttiler.

Platform üyeleri adına açıklama yapan Eczacı Basri Gürsoy, yerel seçimlerin önemini vurgulayarak şunları söyledi:

CHP Giresun Gençlik Kolları’nda Aydın dönemi başladı   CHP Giresun Gençlik Kolları’nda Aydın dönemi başladı  

"Bulancak CHP'sinde değişim rüzgarı şart. Geçtiğimiz hafta, Bulancak'ta mahalle delege seçimlerini tamamladık. Beyaz ve mavi liste olmak üzere iki listeyle delege seçimlerini gerçekleştirdik. Mavi listedeki muhalifler İsmet Paşa, Bulancak, İhsaniye, Güzelyalı ve Sanayi mahallelerinde kazanırken, Beyaz liste sadece Ballıca Mahallesi'nde 1 oy farkla kazandı. Bu sonuç, üyelerimizin değişimden yana olduğunu gösteriyor.

Üyelerimizin bize verdiği güç ve güvenle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve gençlerimize sahip çıkılması gerektiğini vurguluyoruz. CHP içinde değişimden yana olan muhalifler, önümüzdeki günlerde parti yönetimiyle ilgili seçime gidecekler. Yerel seçimleri kazanmak için çalışmalara şimdiden başlayan ekip, Bulancak Belediye Başkanlığı'nı tekrar geri almak için şehir plancıları, sosyologlar, yerel yönetim uzmanları ve iş insanları gibi vizyoner kişilerle birlikte çalışacaklar”