Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Çelenk Sunma Töreni ile devam etti.

Giresunspor'da Genç Futbolcuların Alacakları Ödendi! Giresunspor'da Genç Futbolcuların Alacakları Ödendi!

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu tarafından Giresun Valiliği Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Türk Bayrağımızın göndere çekilmesiyle sona erdi.

2023_425_10

Vali Serdengeçti, çelenk sunumu hakkında yaptığı paylaşımda “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Atatürk Anıtı'na çelenk sunduk.

Cumhuriyet'imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

2023_425_01

Çelenk sunumu törenine; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Milletvekilleri Ali Temür ve Elvan Işık Gezmiş, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, mülki, adli ve askeri erkânın yanı sıra Bakanlıkların il yetkilileri, özel kuruluşların temsilcileri, belediye ve okulların Bayrak-Flama takımları ile vatandaşlar katıldı.