Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Belediye Başkan Adayı bugün yapılan ön seçimle belli oldu.

Ayvasıl Liman Restaurant'ta yapılan ön seçimde 2 bin 528 üye oy kullandı.

Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, İl Başkanı Gökhan Şenyürek, Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Gençlik Kolları Başkanı Eren Aydın, İlçe ve belde başkanları  ile  çok sayıda yöneticinin katılımıyla gerçekleşen ön seçimde, 1744 üye oy kullandı. Geçerli olan 1726 oyun 667' ini Fuat Köse, 615' ini Burak Bektaşoğlu, 340'ını İsmail Öveç, 75' ini Mustafa Cem Akar, 14' ünü Umut Elmalı, 9' unu Hasan Akgün, 6'sını ise Ayşegül Hotmanoğlu aldı.

7 aday adayının yarıştığı  ön seçimde toplam 8 sandıkta yapılan oy sayımı sonucunda en fazla oy alan Fuat Köse CHP'nin Giresun Merkez Belediye Başkan adayı oldu.

Fuat Köse Kimdir?

Ak Parti'de adaylar açıklanıyor Ak Parti'de adaylar açıklanıyor

10 Şubat 1973’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamladı. Erciyes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bölümünden mezun oldu. 25 yıldır sektöründe teçhizatlarıyla Doğu Karadeniz Bölgesinde tek olan Atlas Çelik Firmasının işletmecisi olan Köse, ilk siyasi deneyimini 1993 yılında Demokratik Sol Parti Merkez İlçe Yöneticisi olarak yaşadı. 2019 yılından bugüne kadar Giresun Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu.