CHP Giresun İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu yaptığı basın açıklamasında Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na çağrıda bulunarak" Eski kadınlar pazarlığında Giresun Belediyesi Ek Hizmet binasındaki  iş yerlerinin satışını durdurun. Giresun Belediyesi kirada otururken, Belediye'ye ait Ek Hizmet Binasını satamaz" dedi.

​İl Başkanı Uzunalioğlu sözleri devam etti. "Belediye, Eski kadınlar pazarlığındaki Giresun Belediyesi Ek Hizmet binasındaki  iş yerlerinin satıyor. Giresun Belediyesinin yaptığı ilana göre, 15 Ağustos günü mülkiyeti Giresun Belediye Başkanlığına ait, Giresun İli Merkez Şeyh Keramettin Mahallesi 82 Ada, 24 Parsel’deki taşınmazın üzerinde bulunan 12 (on iki) adet bağımsız bölümlerin satışı yapılacaktır.
 
​Giresun Belediyesi’ne bağlı müdürlükler ve birimlerin büyük çoğunluğu halen kiracı olarak oturduğu Bulancak Durağı Halk Bankası yanında bulunan 7 katlı binada hizmet vermektedir.
 

CHP'li Özel adaylık çalışmaları kapsamında ADD’yi ziyaret etti  CHP'li Özel adaylık çalışmaları kapsamında ADD’yi ziyaret etti 

​Kamuoyunda da bilindiği üzere Giresun Belediyesi, AKP dönemindeki kötü yönetiminden dolayı aşırı borçlandı. AKP iktidarının ülke genelinde kamu varlıklarını satarak günü idare etme anlayışının tezahürü olarak Giresun Belediyesi de satarak günü kurtarma peşindedir.
 
​Giresun Belediyesi olarak kiralık binada hizmet vereceksin ,müflis tüccarlar gibi  mülkiyeti Belediye'ye ait ek hizmet binasındaki bağımsız bölümleri satacaksın. Bunun anlamı iflas bayrağını çekmektir. 40 Milyon TL. ihale bedeli ile satışa yapılacak bu ihaleden elde edilecek gelir, aşırı borç yükü altındaki Belediye'nin hangi yarasına merhem olacak.
 
​Sayın Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na buradan sesleniyorum. Kirada otururken, ek hizmet binasını satmayın. Bu Belediye hepimizin yani Giresun halkınındır. Böyle değerli bir mülkü hiç yok pahasına elden çıkarmayın. Gelin bu yanlıştan vazgeçin"