CHP Giresun İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu bazı ilçe kongrelerinin tarihinin değiştiğini duyurdu.

Uzunalioğlu yaptığı açıklamada;

"Cumhuriyet Halk Partimizin bu yıl 9 Eylül'de kutlanacak olan 100. yılı nedeniyle yapılacak olan etkinliklerden dolayı daha önce ilan ettiğimiz bazı ilçelerimizin kongre tarihlerinde Genel Merkezimizin isteği doğrultusunda bazı değişiklikler yapılmıştır.

Buna göre İLÇE KONGRELERİMİZİN TAKVİMİ şu şekildedir.

Güce 30 Ağustos saat 10.00, Piraziz 31 Ağustos saat 11.00, Espiye 04 Eylül saat 10.00, Merkez İlçe 04 Eylül saat 11.00, Yağlıdere 04 Eylül saat 14.00, Bulancak 05 Eylül saat 10.00, Eynesil 05 Eylül saat 14.00, Keşap 06 Eylül saat 10.00, Çanakçı 07 Eylül saat 11.00, Tirebolu 15 Eylül saat 10.00, Görele 15 Eylül saat 12.00, Doğankent 16 Eylül saat 10.00 'da yapılacaktır. 

Daha önce 12 Ağustos cumartesi günü Alucra ilçemizde yapılan seçimlerde İlçe Başkanlığımıza Osman Seferoğlu 19 Ağustos cumartesi günü Dereli ilçemizde yapılan seçimlerde İlçe Başkanlığımıza Osman Bektaş ve 22 Ağustos Salı günü Şebinkarahisar ilçemizde yapılan seçimlerde İlçe Başkanlığımıza Murat Kömbe seçilmişlerdir. Yeni seçilen Başkanlarımıza,Yöneticilerimize ve il delegelerimize başarılar diler, daha önce görev yapmış tüm İlçe Başkanlarımıza, Yöneticilerimize ve İl delegelerimize emeklerinden ve mücadelelerinden dolayı sonsuz teşekkür ederim. Kongre sürecinden partimiz birlik, beraberlik içinde ve çok güçlü çıkacaktır." dedi.

İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu sözlerini şöyle devam etti;

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Çay Mitinginde! CHP Genel Başkanı Özgür Özel Çay Mitinginde!

"Hepimiz, Cumhuriyetimizin kurucu partisi olmanın getirdiği büyük tarihi sorumluluğun bilincindeyiz. Bu doğrultuda ülkemiz ve partimiz için çalışan Cumhuriyet Halk Partililer, bu süreçte demokratik bir olgunlukla iradelerini ortaya koyacaktır. Tüm üyelerimizin hedeflerimize ulaşmak, ülkemizi aydınlığa çıkarmak için daha büyük bir güç ve azimle çalışacağına yürekten inanıyorum. Kongremlerizin partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."