Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, partisinin yerel seçim çalışmalarına dair açıklamalarda bulunarak, ‘birlik ve beraberlik’ vurgusu yaptı.

Şenyürek, yerel seçim gündemine dair yaptığı açıklamada, 15 Ocak sabahı tüm parti örgütünün kusursuz ve büyük bir güç birliği içerisinde seçim çalışmalarını başlattığını belirterek, “Partimiz tüm dinamikleriyle kusursuz bir güç birliği içerisinde sahaya inmiştir. Tüm aday adaylarımız, milletvekillerimiz, geçmişten günümüze il-ilçe başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, parti üyelerimiz ve emekçilerimiz, Belediye Başkan Adayımız Fuat Köse’nin etrafında kenetlenerek tek yumruk olmuştur” dedi.

Şenyürek; “Giresun’u 20 yıl daha geriye götürmenize izin vermeyeceğiz”

Mütevazi tavırlarıyla vatandaşın gönlünde taht kurmaya devam ediyor Mütevazi tavırlarıyla vatandaşın gönlünde taht kurmaya devam ediyor

Şenyürek ayrıca, beş yıllık sürenin beceriksizlik ve göz boyama ile geçtiğini belirterek, “Saray rejiminin sonsuz kaynaklarına rağmen hizmet yerine beceriksizlik ve göz boyamayla dolu geçen beş yılın ardından; Giresun’u çevre illerden 20 yıl daha geri konuma düşürenler, sanki şehre ilk defa gelmiş, belediyeyi kendileri yönetmiyormuş gibi toplumla alay edercesine yeniden imar ve trafik projeleri anlatmaya çalışıyorlar. Halkın tanıdığı beş yıllık süre içerisinde şehrin sorunlarını çözmek yerine yalnızca kendilerinin refahını gözetenlerin Giresun’u daha fazla talan etmelerine, bir 20 yıl daha geriye götürmelerine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunan AK Parti’li milletvekillerinin sözlerini de eleştiren Şenyürek; “İnsanımızı bir taraftan içme suyuyla tehdit edecek kadar çaresiz duruma düşenler, diğer yandan da bu çaresizliklerinden kurtulmak için toplumu kutuplaştırmaktadırlar” şeklinde konuştu.

Bakan Abdulkadir Uraloğlu’nun, Türkiye’den 7 Ekim’den bu yana 701 geminin İsrail’e gittiği ve Filistin’e giden mal miktarının çok az olduğu itirafını hatırlatan Şenyürek, “Kendilerine oy vermeyen Giresunluları, Filistinli mazlumların katilleriyle yan yana göstermeye çalışmalarını tehlikeli ve kutuplaştırıcı buluyoruz. Gazze saldırılarının başlamasından bu yana devlet terörü işleyen İsrail ile sıkı biçimde ticaret ve iş birliği yapmayı sürdürmekte olanlar, halkın karşısında iki yüzlü davranmaktadırlar” açıklamasında bulundu.