Mesajında kadınların eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesine destek veren Şenyürek şu ifadeleri kullandı;

"Bugün, kadınların tarihsel mücadelesinin simgesi olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün, kadınların hak ve özgürlükleri için verdikleri emek ve bedellerin anıldığı, kazanımların kutlandığı, taleplerin dile getirildiği bir gündür.

Kadınlar, ne yazık ki tarih boyunca cinsiyetleri nedeniyle ayrımcılığa, şiddete, istismara, yoksulluğa, eğitimsizliğe, sağlıksızlığa, işsizliğe, siyasetten uzaklaştırılmaya maruz kalmışlardır. Kadınlar, bu haksızlıklara karşı direnmiş, örgütlenmiş, seslerini yükseltmiş, haklarını aramışlar, bu mücadelede birçok bedel ödemiş, birçok acı çekmiş, birçok can vermişlerdir.

Günümüzde halen kadınlarımızın bu mücadelesi devam etmektedir. Kadınlar, eşit yurttaşlık, eşit işe eşit ücret, eşit temsil, eşit eğitim, eşit sağlık, eşit yaşam hakkı için mücadele etmektedirler. Kadınlar, şiddetin, tacizin, tecavüzün, cinayetin son bulması için mücadele etmektedirler. Kadınlar, laik, demokratik, çağdaş bir Türkiye için mücadele etmektedirler.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, tüm kadınlarımızın mücadelesinin yanındayız. Biz, kadınların haklarını savunan, kadınların sesini duyan, kadınların taleplerinin karşılanmasını, kadınların eşitliğini, özgürlüğünü, adaletini sağlamak için her alanda mücadele eden bir partiyiz. Biz, kadınların güçlü olduğu, mutlu olduğu, özgür olduğu bir Türkiye için mücadele etmekteyiz.

Espiye Belediyesi Çalışmalara Start Verdi! Espiye Belediyesi Çalışmalara Start Verdi!

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, kadınların mücadelesine saygı ve selam gönderiyorum. Yaşasın kadınlar, yaşasın kadınların mücadelesi!"