Amca Katil Zanlısı Tutuklandı Amca Katil Zanlısı Tutuklandı

Başkan Aytekin Boduroğlu'nun imzasını taşıyan 4 Nisan 2024 tarihli tutanakta, binanın 46.13 metrekarelik kısmının ruhsat ve projelere aykırı olduğu belirtildi. Mühürlenen fabrikanın 2017 yılında Tarım Bakanlığı’nın desteğiyle inşa edildiği ve kırsal kalkınma kaynağıyla yapıldığı öğrenildi.

 

SEÇİMDEN HEMEN SONRA RAKİBİNE TUTANAK YOLLADI

CHP Güce İlçe Başkanı Ahmet Usta, bu durumu seçim sonuçlarını kişisel bir meseleye dönüştürmek olarak değerlendirerek tepki gösterdi.Usta yaptığı yazılı açıklamada “Belediye başkanlığı makamı intikam almak için değil, hizmet vermek içindir”dedi.

Ahmet Usta, Aytekin Boduroğlu’nun seçimi taşıma oylarla kazandığını savunduğu açıklamasında , “Boduroğlu, icraatlarına hızlı bir şekilde başlamıştır.İlk iş olarak rakibi Ahmet Salih Bal’ın ortağı olduğu çay fabrikasının eklentisini mühürleyerek, Güce’de istihdama gerek olmadığını, iş bulmanın yolunun kendisine oy vermekten geçtiğini ortaya koymaya çalışmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

USTA: “BU TAVRI İLE SEÇİMLERİ KAN DAVASINA DÖNÜŞTÜRÜYOR”

Başkanın ilçe genelinde imara aykırı bunca işyeri ve konut varken sadece rakibinin işyerini mühürlemesini manidar bulduğunu ifade eden Usta şunları söyledi: ” Seçim kampanyamızda ifade ettiğimiz üzere Sayın Boduroğlu, yaşadığı toplumu kutuplaştıran, ötekileştiren bir kişiliğe sahip olduğunu açıkça ortaya koymaktadır ve bu tavrıyla seçimleri kan davasına dönüştürmüştür.Hem adayımızdan hem de kendisine oy vermeyen vatandaşlardan intikam almak istemektedir. Belediye başkanlığı makamı intikam değil hizmet makamıdır.Fabrikanın sırf bu nedenle çalışmaması halinde hem çay üreticilerinin hem de çalışanların mağdur olacağı ortada iken böyle bir tavır içine girilmesini uygun bulmuyor ve bu tavırlarından dolayı kendisini kınıyoruz.”

Başkan Aytekin Boduroğlu ise şu ana kadar konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

Haber: Namık Baltaoğlu