CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, adaylık çalışmaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt’u ziyaret etti. 

WhatsApp Image 2023-09-19 at 12.23.31

CHP Genel Başkan Adayı ve Grup Başkanı Özel, önceki günlerde CHP Genel Başkanlığına adaylığını koymuştu. Adaylık çalışmaları kapsamında Özel, dün saat 16.00’da ADD Genel Merkezi’ne gitti. Özel, ADD Genel Saymanı Basri Gürsoy karşıladı. Özel, Genel Başkan Bozkurt ile makamında görüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Bozkurt ve Özel basına açıklamalarda bulundu.

Özel, ilk kurumsal ziyaretini ADD’ye yaptığını belirterek, “Hem tutum belgemiz üzerine hem Türkiye’nin durumu hem de partimizin geleceğine yönelik neler önerdiğimiz üzerine sohbette bulunduk. Bugün CHP’yi var 6 okun tarihsel tutarlılığına verdiğimiz önemi ve önümüzdeki dönemde 6 okun aşındırılmadan geliştirilerek, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu tüm sorunlarına yanıt verebilmek için en önemli dayanak noktası olduğuna dair görüş alışverişlerinde bulunduk” dedi.

MHP Merkez ilçe başkanı Murat Altın seçildi MHP Merkez ilçe başkanı Murat Altın seçildi

Özel, ÇEDES Projesine değinerek, “Pedagojik açıdan son derece sıkıntılı gördüğümüz ve laikliğe yapılan saldırılara karşı İzmir’de ortak yükselttiğimiz sesi burada bir kez daha belirtme ihtiyacı duyuyorum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-09-19 at 12.23.32

Görüşmeyi değerlendiren Hüsnü Bozkurt, “ADD’nin varlık nedeni laik cumhuriyeti, aydınlanma devrimlerini saldırılara karşı korumak olan demokratik kitle örgütüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin kilit taşı laikliktir. Bu kilit taşıyla oynamamak gerekir. Özel’e çıktığı yolda başarılar diliyorum. ÇEDES adı altında laik eğitim budanmak isteniyor” ifadelerini kullandı.

Bozkurt, CHP bu ülkenin birleştirici çimentosu ve kilit taşı olduğunu belirtti. ADD ziyaretine Karaylçın’da eşlik eden milletvekillerinin yanı sıra CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de eşlik etti.