Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Giresun Belediyesi’nin maaş ödemediği yönündeki iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Giresun Belediyesinden Anlamlı Etkinlik Giresun Belediyesinden Anlamlı Etkinlik

Bektaş açıklamasında “Giresun Belediyesi tarafından Nisan ayında yapılan ihale ile “Motorlu Tırpan İle Yabani Ot Temizliğine Ait Hizmet Alımı İşi” adı altında ihale açıldığı, taşeron şirket çalışanlarının sadece ihale konusu ot temizliği işi yapmayıp temizlik işleri bünyesinde mıntıka temizliği dahil bir çok alanda çalıştığı da bilinmektedir. Şirkete ödenmesi gereken ihale bedeli ödenmediği için şirketin çalışanlarına ödeme yapamadığı, işçilerin mağdur olduğu, bazılarının icralık olduğu bilinmekte iken, AKP Merkez İlçe Başkanı Ekrem Civelekoğlu’nun “basın açıklama(ma)sı” kendisi adına utanç vericidir.

Daha 2 hafta önce Şenlikoğlu bile Civelekoğlu’nun açıklamalarını yalanlamış kendisini adeta boşa düşürmüştü. Bu yüzden beyanlarına itibar edemiyoruz.

Gelecek Partisi Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Kılıçaslan’a cevap vereceğim diye önceki döneme çamur atan Civelekoğlu’ndan hikaye anlatmasını değil taşeron şirkete ödenmesi gereken 1.350.000 TL ihale bedelinin ne kadarının ödendiğini, ne kadar işçinin temizlik işlerinde çalıştığını, kaç işçinin maaş alamadığını, hatta dava sonucu geri dönen sözleşmeli personel alacaklarının miktarını açıklamasını bekliyoruz. Tabi önce aralarında söz birliği yaptıktan sonra.” dedi.