İl Başkanı yılmaz; “OSB’ler şehrimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sunuyor” İl Başkanı yılmaz; “OSB’ler şehrimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sunuyor”

Giresun Belediyesi Aralık ayı Meclis ikinci oturumunda Cumhuriyet Halk Partisi grubu,  bir aylığına tekrar bütçe yapılmasına tepki gösterdi.

Partisi adına söz alan CHP Belediye Meclisi Üyesi Vahdet Yenal 2022 yılı bütçesi hazırlanırken bütçenin gerçekçi olmadığı konusunda yaptıkları uyarıyı da hatırlarak “ 2022 yılı Aralık ayı için ikinci kez ek bütçe yapılıyor. Daha önce bütçenin tutarsız olduğunu ifade etmemize rağmen bütçe hazırlanmış ve Mayıs ayında ek bütçe yapılmak zorunda kalınmıştı. Bu kez bir aylığına tekrar bütçe yapılmasını bir yönetim zaafiyeti olarak görüyoruz. Bir ay için yapılan 55 milyon TL’lik ikinci ek bütçede henüz gerçekleşmeyen ve ihalesi 2023 yılında yapılacak olan taşınmaz satışlarının bütçenin finansman karşılığı olarak gelir gösterilmesine anlam verilememektedir.” diyerek itirazlarını sundu. 

Yenal, birimler arasında ödenek aktarması yapıldıktan sonra, ek bütçe ile ödenek aktaran birime bu kez ödenek sağlanmasını da eleştirdi.