Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca, İl Gençlik Kolları Başkanı Eren Aydın ve diğer parti yöneticileri 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle bir dizi ziyarette bulundular.

İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Yılmaz ve Türker Salbacak’ın da aralarında bulunduğu heyet Giresun Faal Muhtarlar Derneği Başkanı Hadi Karabulut, Giresun Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Tülin Şenel ve Giresun Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Şahin’i ziyaret ederek Muhtarlar günü münasebetiyle kendilerini ve temsil ettikleri tüm muhtarları tebrik ettiler. 

Küçük Amerika'nın Borcu Açıklandı Küçük Amerika'nın Borcu Açıklandı

WhatsApp Image 2023-10-21 at 00.44.40 (1)

Dernek başkanlarıyla gerçekleştirilen görüşmelerde mahalle ve köy muhtarlarının sorunlarıyla hizmet bölgelerinde çözüm bekleyen konular ele alınırken özellikle ulaşımda grup yollarındaki asfaltlama eksiklikleri, içme suyu sorunları ve ödenek sıkıntıları gündeme geldi.

WhatsApp Image 2023-10-21 at 00.44.40

Dr. Şenyürek, yapılan ziyaretler kapsamında yaptığı açıklamada; “Ülkemiz demokrasisinin en önemli unsurlarından olan köy ve mahalle muhtarlarımız ile azalarımız bir yandan devleti diğer yandan milleti bir arada temsil vazifesini icra etmektedirler. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ulaşmalarında ve yerel demokrasimizin işlemesinde gösterdikleri katkılar için tüm muhtarlarımıza ve azalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü olarak köylerimizde ve mahallelerimizde her zaman muhtarlarımızla yan yana, omuz omuza olmaya gayret ediyoruz. Bu vesile ile kendilerinin sorunlarını bir kez daha dinleme fırsatı bulduk, bizler de yerel siyaset vazifemizin bilinciyle bu sorunların giderilmesi için gereken mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.