CHP Milletvekili Adayı Sosyolog Eczacı Elvan Işık Gezmiş; Ordu, Trabzon ve Samsun illerine çevre yolu yapan, Ünye ilçesine dahi çevre yolu yapan, şimdi de Fatsa'ya çevre yolu söz veren Recep Tayyip Erdoğan'ın  Giresun'daki mitinginde Giresun'a çevre yolu sözü vermemesi ve fındığı ağzına almaması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Osman Ağa'nın iade-i itibarının sağlanacağını söyledi. Osman Ağa'nın iade-i itibarının sağlanacağını söyledi.

CHP Milletvekili Adayı Elvan Işık Gezmiş, "Giresun AKP iktidarında Türkiye'de en mağdur bırakılan ildir, Giresun bir AKPZEDE'dir" dedi.

CHP Milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş, "Giresun maalesef AKP iktidarında sahipsiz kalmış, köye dönmüştür. AKP iktidarında Türkiye'de en mağdur olan ildir. Giresun bir akpzede'dir. Ve ne hazindir ki Giresunlu AKP'li siyasetçiler de hizmet talep etme noktasında acz içindedir. Ağızlarını açıp hizmet istemeyi ayıp sanıyorlar besbelli. Yazık Giresun'uma. Ama kimse üzülmesin, Giresun hakkını bizimle alacak!" ifadelerini kullandı.

Gezmiş Giresunlu'ya bir de çağrı yaparak, "5 gün sonra Cumhurbaşkanı seçilecek olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun mitinginde fındığımıza en az 4 dolar sözü verdi. Bir tarafta sana değer vermeyen, seni küçük gören AKP,  diğer tarafta baş tarım ürünümüz fındığımıza hakkını veren Kılıçdaroğlu. Bunu sandığa giderken asla unutma Giresunlu" dedi.