28.05.2023 gecesi Ordu Gülyalı'da İYİ Parti üyesi Erhan Kurt, ilçedeki seçim kutlamaları sırasında parti binasının önünde uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetmişti. 

CHP Giresun Miletvekili Elvan Işık Gezmiş, bugün acılı aileye taziye ziyaretinde bulundu.  Gezmiş duygularını ve düşüncelerini sosyal medya hesabından şu ifadeler ile paylaştı;

"Çok üzgünüm, üzgünüz. Dün gece ülke genelinde olduğu gibi komşu ilimiz Ordu Gülyalı'da "seçim zaferi" yaşamak için sokaklara çıkıldı. Ve masum bir insanın canına kıyıldı!

Millet İttifakı'mızın İYİ Parti'sine mensup iyi bir insanı yaşamdan koparanlar vicdanlarıyla nasıl başa çıkacaklar? Yol arkadaşımız Erhan Kurt'a Allahtan rahmet, kederli ailesine ve partili arkadaşlarına başsağlığı ve sabır diliyor, acılarını paylaşıyorum.

Bu güzel ülkede kardeşçe huzur içinde yaşamayı temenni ediyorum."

Erhan Kurt’un Gülyalı Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Millet İttifakı İl Başkanları, AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Kurt Mazbatasını Teslim Aldı Başkan Kurt Mazbatasını Teslim Aldı

347243932_952143499312061_8940674730444220124_nErhan Kurt, cenaze namazı ardından Sayaca Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.