Milli Eğitim Bakanlığı, Millî Eğitimin Genel Amaçları doğrultusunda, öğrencilerin millî, mânevî, ahlâkî, insânî, kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde öğrencilere yönelik hazırlanan "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES)" çerçevesinde imzalanan prokotol gereğince ÇEDES Proje çalışmaları 2023-2024 eğitim öğretim yılında da uygulanacak.

Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim! Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim!

2023-2024 Eğitim-öğretim yılında yapılacak olan faaliyetleri planlamak için toplanan ÇEDES Koordinasyon Kurulu toplantısını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirdi. Toplantıya Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, Bulancak İlçe Müftüsü Cevat Eriştiİ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Tanrıverdi, İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Fatih Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürü Ali Şimşek, İlçe Koordinatörü Zafer Turan katıldı.

Toplantıda kurumlar arası koordinasyon, yapılacak olan faaliyetler ve işbirliği konusunda kararlar alındı.