Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile imzalanan protokol kapsamında uygulanan "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.

İl Müftülüğünce, öğrencilerin milli, manevi, ahlaki, insani, kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi hayatlarında inşa eden fertler olmalarına katkı sağlamak amacıyla seminerler düzenleniyor. Bu kapsamda Görele Ortaokulu ile Halil Gürel Anadolu Lisesi’nde eğitim seminerleri düzenlendi.

Seminerlere konuşmacı olarak katılan İl Müftüsü Ramazan Topcan, öğrencilere nasihatlerde bulundu.

45-11

Gençlere hitap eden İl Müftüsü Topcan, “Sevgili Gençler! Ekmek, su toplumun ortak malıdır. İsraf edemeyiz. Bilir misiniz bir ekmeğin soframıza gelene kadar kaç kişinin çalıştığını? Çöpe atılan sadece ekmek değil bunca insanın alın teridir. Buna hakkınız, buna hakkımız yok. Bugün ekmek bulamadığından takriben 3 milyon kardeşimizin öldüğü bir dünyada ekmeği çöpe atmak vebaldir,  kul hakkıdır.

Bugün yoldaki çukurda birikmiş yağmur sularından en tabii ihtiyacını gideren milyon insanın olduğu dünyada suyu fütursuz kullanmak, onu israf etmek insanlığa zulümdür.

Sevgili Gençler! İhtiyaçtan fazla tüketmek geleceği tehlikeye atmaktır. İnsanın sonu olduğu gibi Yüce Rabbimiz tarafından hizmetimize sunulan her bir nimette sonludur. Ne olur dünyamızın sonunu getirmeyin.

TCG Nusret (N-16) Müze Gemisi Giresun'da Ziyarete Açılacak TCG Nusret (N-16) Müze Gemisi Giresun'da Ziyarete Açılacak

Gençler! İnsan sadece giydiği elbise ile güzelleşmez. İnsanı sadece markalı elbiseler güzel göstermez. İnsanı güzelleştiren ahlaki erdemleridir, faziletli davranışlarıdır. İnsan, dış dünyasını güzelleştirdiği gibi iç dünyasını da güzelleştirmelidir.” dedi.