Milletvekili Gezmiş, "Giresun'un derdi derdimdir" Milletvekili Gezmiş, "Giresun'un derdi derdimdir"

CHP İl Genel Meclis Üyesi Ömer Cebeci, yıllardır çivi çakılmayan Tirebolu-Torul karayoluna alternatif olarak Tonya-Kürtün arasında karayolları tarafından yeni bir yol yapılacağını açıkladı.

CHP Tirebolu İl Genel Meclis Üyesi Ömer Cebeci, İl Genel Meclisinde yaptığı konuşmasında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Karayolları Genel müdürlüğünce  Trabzon’un Tonya ilçesi ile Gümüşhane arasında 30 km'lik yeni bir yolun yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayarak bu konudaki yazıyı meclis üyelerine gösterdi. Cebeci, hazırlanan yeni projenin uygulanması ile birlikte Tirebolu-Torul yolunun By Pas edileceğini de vurguladı.

Cebeci, Tirebolu-Torul arasındaki karayoluna bir köprünün dışında tek çivi çakılmadığını belirterek “Şimdi Karayolları tarafından belirlenen 30 km'lik güzergahta 4 tünel, 8 köprü ve 1 viyadüğün yapılacağı belirtiliyor. Tirebolu-Torul yolunda 19 tünel 32 viyadük olacaktı, nerede bunlar“ diye sordu. Cebeci, karayolları 10. Bölge Müdürlüğünün hep kendi tarafına işi çevirdiğini de ileri sürerek “Elbette biz yol yapılmasın demiyoruz, ancak Giresun’un yollarının durumu da ortadadır” dedi.