Türkiye’de dolar kurunun hızla artması şirketlerinde batmasına neden oluyor. 30 yıldır çay sektöründe faaliyet gösteren Tirebolu 42 de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle faaliyetlerini sürdüremez hale geldi. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 30 yılı aşkın bir süredir sektörde faaliyet gösteren şirket için 1 yıl kesin mühlet kararı verdi.

 

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordato ilanına ilişkin şu duyuruyu yaptı:

Yağlıdere'de Okuma Bayramı Etkinliği Düzenlendi Yağlıdere'de Okuma Bayramı Etkinliği Düzenlendi

“Konkordato talebinde bulunan Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından açılan ve mahkememizde görülmekte olan konkordato tasdiki davası nedeniyle; İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünün485886-5 numaraya kayıtlı Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında İİK. 289. maddesi uyarınca 19/03/2024 tarihi saat 15:20’den itibaren 1 yıl mühlet verildi.

Alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle mahkememize müracaat ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürerek konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususu İİK. 288. maddesi uyarınca ilanen tebliğ olunur.”

Kaynak : tele1