Son zamanlarda eğitim çalışanlarına karşı şiddet olaylarının artığını kaygıyla takip ettiğini dile getiren Bulancak Hürriyetçi Eğitim Sendikası, Türkiye'nin birçok yerinde yaşanan şiddet olaylarını medyadan üzüntüyle takip ederken Bulancak'ta da benzer olayların yaşandığını belirtti.

27 Nisan Perşembe günü Bulancak'ta bulunan bir okulda öğrenci velisinin okulu basıp yönetici, idareci ve öğretmenleri tehdit ve hakaret etmesi sonucu eğitim ortamında gerginlik ve kaos yaratmışt. Yaşanan olaylar sonucunda Bulancak Hürriyetçi Eğitim Sendikası şu açıklamayı yaptı;

"Konu emniyete ve savcılığa yansımıştır. Eğitim çalışanlarına yönelik bu tür şiddet girişimi sistematiktir ve asla kabul edilemez. Okullarımızda güvenlik sorunu olduğu ortadadır. İlçe MEM'den ve yetkililerden bu konunun takipçisi olmalarını, bu tür olayların yaşanmaması için caydırıcı tedbirler almalarını bekliyoruz."

Başkan Sıbıç, “Cumhuriyeti yaşatacağız” Başkan Sıbıç, “Cumhuriyeti yaşatacağız”

Yönetici ve öğretmenlerin yanında olduğunu belirten Bulancak Hürriyetçi Eğitim Sendikası, "Şuç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna bildiririz." dedi.