Giresun,Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bulancak İnovasyon Merkezi kapsamında , Bulancak Saraçlı Mahallesinde  Organik Tarım Havzası Faaliyetleri  24 Ağustos 2023 tarihinde (bu akşam) saat 19:30'da Saraçlı Mahallesi'nde gerçekleşecektir.

Tarım Havzası Faaliyetleri,Bulancak Saraçlı Mahallesi'nin organik tarım havzasına dönüştürülmesi için bir proje yazılacak ve çiftçilere bilgilendirme yapılacaktır. Yaklaşık 100 çiftçi ve fındık Tüccarları etkinliğe katılacak.

WhatsApp Image 2023-08-24 at 10.24.14

Ordu’ya Yeni Bir Tarım Ürünü Kazandırılıyor Ordu’ya Yeni Bir Tarım Ürünü Kazandırılıyor

Buluşmada organik tarımı anlatacak olan Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün, yaptığı açıklamada : "Bulancak İnovasyon Merkezi (BİNOM) kurulduğunda bölgeye değer katacak demiştik. 24 Ağustos Perşembe akşamı Saraçlı Mahallesi sakinleriyle organik tarıma geçişi konuşmak için buluşuyoruz. Neden 3 yıl sonra Saraçlı Organik Tarım Havzası olmasın? Neden Saraçlı'da Eko-Turizm başlamasın? Organik tarım hakkında bilgi almak isteyen herkesi bekliyoruz."

Buluşmada , organik tarım çiftçisi hazırlık faaliyetleri, sertifikasyon faaliyetleri, profesyonel yarıcılık yapacak firmaların belirlenmesi, bahçede yapılacak faaliyetler, organik girdi elde etme faaliyetleri, tanıtım pazarlama ve satış faaliyetleri, Eko-Turizm faaliyetleri gibi konular ele alınacaktır.

Özel Haber:Yunus Eren